החלקות שיער, מדריכים כללי

איך לשמור על השיער אחרי החלקה?

מוצרי טיפוח מומלצים

להחלקות שיער יש הרבה יתרונות מופלאים שמעניקים לשיער שלנו מראה חלק ומסודר במשך רוב היום, ולכן יותר ויותר נשים וגברים בוחרים לוותר על ההתעסקות היום יומית עם פנים ומחליקים ועושים החלקת שיער.

למרות זאת, ישנם גם הרבה מזיקים שונים שיכולים לפגוע בתוצאות ההחלקה כמו למשל הכלור בבריכה או מי הים ושימוש במוצרי שיער שונים המכילים מלחים.

אז איך בכל זאת ניתן לשמור על השיער אחרי החלקה ולשמר את תוצאותיה לאורך זמן? אספנו בשבילך 5 טיפים שיעזרו לך לעשות זאת!

 

  1. הימנעי מחפיפה לאחר ההחלקה 

צעד זה הוא בסיסי ביותר מאחר והוא נדרש ממך מיד אחרי ההחלקה. במהלך שלושת הימים הראשונים אחרי החלקת שיער מומלץ לא לחפוף את השיער בכלל! כמו כן חשוב מאוד לא לאסוף את השיער בגומייה או לשים עליו משקפי שמש או לשים את השיער מאחורי האוזן. הסיבה העיקרית היא מכיוון שבימים הראשונים שאחרי ההחלקה השיער נמצא בתהליך ספיגת חומרי ההחלקה ולכן זמן זה הוא קריטי כדי לוודא שהשיער לא יישאר עם קרזול או גלים ושיהיה חלק ככל האפשר. לאחר החפיפה הראשונה ניתן לאסוף את השיער בגומייה מבלי לחשוש שיישארו פסים או גלים, אך מומלץ להשתמש בקליפס או סיכות במקום גומייה.

 

2. שימוש במוצרי שיער נטולי מלחים

טיפ נוסף ולא פחות חשוב הוא שימור במוצרי שיער נטולי מלחים. שיער שעבר החלקה זקוק למוצרי שיער ללא מלחים. סודיום כלוריד הוא מלח שנמצא במוצרי טיפוח רגילים כמו שכולנו משתמשים כגון שמפו מרכך ומסכה. המלח מקלף את ציפוי ההחלקה מהשיער ומקצר משמעותית את אורך חיי ההחלקה. לכן חשוב מאוד להשתמש בשמפו לשיער שלא מכילים מלחים כדי לשמור על ההחלקה לאורך זמן.

                          

3. לחפוף את השיער כמה שפחות

עדיף לא לחפוף את השיער כל יום ולכל היותר יום כן יום לא. זה המינון המומלץ לשמור על שיער שעבר החלקה. שטיפה בתדירות גבוהה של השיער עלולה להוריד יותר מהר את חומרי ההחלקה משיערך ולהבטיח ביקורים תכופים אצל הספר כדי לחדשה. אם את בכל זאת זקוקה לריענון השיער , מומלץ להשתמש בשמפו יבש וללא מלחים שיאפשר לנקות את השיער ללא שטיפה במים.

 

4. להימנע מכניסה לים ולבריכה 

זה לא סוד ששיער שעבר החלקה ומי הים והכלור בבריכה פשוט לא מסתדרים ביחד. זאת משום שכלור ומלח מכילים חומרים עם מלחים ואלו הורסים את ההחלקה. אך גם אם שיערכם עבר החלקה זה לא אומר שלא תוכלו להיכנס יותר לים או לבריכה. הקפידו לפני ואחרי הכניסה למים לשטוף את השיער במים מתוקים, כך תוכלו להסיר את כמות המלח או הכלור שנדבקו לשיער. בכל מקרה, אם אתם לא צוללים או גולשים, עדיף לאסוף את השיער לקוקו גבוה וכך הוא לא יירטב.

 

5.שימוש במסכות קראטין

אם את רוצה לשמור על השיער אחרי החלקה ולגרום לו להראות בריא עם מגע של משי הקפידי להשתמש לפחות פעמיים בשבוע במסכות שיער עשירות בקראטין. שימוש במוצרים המכילים קראטין מזינים את השיער במינרלים חיוניים ויעזרו לשמור על עמידות ההחלקה לאורך זמן. הקראטין הוא חלבון שמצפה את השערה בשכבת הזנה חיונית שנותנת לשיער מראה בריא ומלא ברק.

לסיכום, זכרי שהחלקה היא זמנית וככל שתתנהלי נכון ותשמרי על שיערך ,כך תוכלי להנות ממנה לאורך זמן.

כתיבת תגובה