מדריכים כללי, שגרת טיפוח

איך לשמור על שיער בריא?

שיער בריא, עשיר ושופע הוא חלק חשוב מההופעה החיצונית שלנו. שיער שנראה טוב ישפיע לטובה על מצב הרוח וההרגשה שלנו, ושיער שנראה לא טוב או " לא מסתדר" גורם לנו לעיתים להרגיש רע עם עצמנו.

השיער שלנו חשוף מידי יום לתנאים שיכולים להזיק לו כמו : שמש, מי ים או בריכה, כימיקלים שונים שמגיעים מהחלקה או צביעה ואפילו תזונה לקויה יכולה לגרום לנשירת שיער ומראה שיער עייף וחסר ברק.

אז איך נוכל לתחזק ולשמור על מראה שיער בריא ויפה? אספנו בשבילכן 5 טיפים שיעזרו לכן:

 

  1. תזונה נכונה

שיער בריא הוא שיער שמקבל את הוויטמינים והמינרלים הנחוצים לו. הקפידי על תזונה מאוזנת ומגוונת שתעודד צמיחת שערות חזקות ובריאות. מומלץ לצרוך מזונות המכילים ויטמינים חיוניים לשיערך כמו: אבוקדו שעשיר בויטמין E , דגים המכילים אומגה 3 , ירקות ירוקים , פירות , מאכלים עשירים בחלבונים כגון שקדים, אגוזים , עדשים, ביצים ומוצרי חלב. תזונה שאינה מאוזנת ודיאטות חריפות ייגרמו לחוסר בוויטמינים ומינרלים החיוניים לגופך. דבר זה יכול להוביל לנשירת שיער ולמראה שיער דל ולכן חשוב להקפיד על תזונה בריאה ונכונה.

 

  1.     פעילות גופנית

פעילות גופנית היא מרכיב חשוב מאוד לשמירה על מראה שיער בריא ויפה. פעילות גופנית תגרום לזרימת דם טובה יותר בגוף ותשפר את פינוי הרעלים מתוך הגוף. ביצוע פעילות גופנית כמו הליכה, ריצה, פילאטיס יוגה או כל פעילות ספורטיבית אחרת תשמור על השיער בריא יותר ותעודד את צמיחתו. כמו כן, חשוב לשלב גם פעילות גופנית וגם תזונה בריאה כדי לקבל את ההשפעה הרצויה לצמיחת שיער בריאה.

 

  1.     חפיפות

חפיפה של השיער כל יום בהחלט לא נחוצה. ברגע שחופפים כל יום את השיער גורמים להחלשת השורש והסרת שומנים טבעיים שמסייעים לשיער להישאר בריא וחזק. ההמלצה האידיאלית היא לחפוף בין פעמיים ל -3 בשבוע. בעת החפיפה הקפידי להשתמש בשמפו ומרכך טבעיים ללא מלחים וללא חומרים כימיים כגון SLS שגורמים לייבוש השיער ופוגמים באיכותו. כמו כן לא מומלץ לחפוף במים חמים מידי מכיוון שזה עלול לפגוע בקרקפת שהיא בעצם שכבת ההגנה של השיער לפני סיום המקלחת שטפי את השיער במים קרירים שיסייעו להגביר את זרימת הדם לקרקפת.

 

  1.     גזירת קצוות שרופים

קצוות שרופים ומפוצלים מחלישים את השיער ומעכבים את צמיחתו. הקצוות השרופים נוצרים באופן טבעי כשהשיער גודל, ומכיוון שהשומן הטבעי מהקרקפת לא מגיע אל הקצוות הם לא מקבלים את ההזנה הדרושה להם. סיבה נוספת לקצוות שרופים ומפוצלים יכולה לנבוע משימוש יתר בפן, יותר מידי החלקה וצבע או חשיפה מרובה לשמש. כל אחת מהסיבות הללו יכולה לגרום להופעתם של קצוות שרופים ולמראה שיער לא בריא ושרוף. מומלץ להגיע למספרה אחת ל4 או 5 חודשים כדי לגזור את הקצוות השרופים ואפשר גם לגזור אותם לבד (לא יותר מ2-3 סנטימטרים). ככה תבטיחי ששיערך יארך בצורה בריאה ומלאה.

 

  1.     סירוק השיער

סירוק השיער היא פעולה חשובה כדי לשמור על מראה שיער בריא. הקפידי להבריש את השיער מידי יום כדי להאיץ את זרימת הדם לקרקפת. עדיף לסרק את השיער לפני חפיפה מכיוון שסירוק של שיער רטוב עלול לשבור אותו.  סרקי את השיער בצורה עדינה מבלי למתוח חזק את השיערות, כדי למנוע תלישה מיותרת של השיער. במידה ויש לך הרבה קשרים בשיער עדיף להתיר אותם עם האצבעות ורק אז להסתרק.

מחשבה אחת על “איך לשמור על שיער בריא?

  1. יהלי הגיב:

    שמפו ללא מלחים גורם לשיער להיות חלק. אבל אם רוצים שיער מתולתל? איזה שמפו הכי מתאים?

כתיבת תגובה