החלקות שיער, מדריכים כללי

החלקות באישור משרד הבריאות

החלקות שיער הפכו לחלק משגרת טיפוח קבועה עבור רבים מאיתנו. בעקבות מקרים של נשים שהופנו לבית חולים לאחר שעשו החלקת שיער, עלתה החשיבות בקרב נשים וגברים המבצעים החלקות שיער לבצע אך ורק החלקות באישור משרד הבריאות.
כיום יש הרבה החלקות שיער שהם לא באישור של משרד הבריאות ולכן חשוב שתוודאי לפני ביצוע החלקת השיער האם ההחלקה שאת עומדת לבצע אכן נבדקה ומאושרת על ידי משרד הבריאות.
אז אם את חוששת לבצע החלקת שיער ולא בטוחה האם חומר ההחלקה אינו מאושר, במאמר זה תוכלי לקבל את הכלים לבצע את הבדיקה בעצמך.

איזה סוגי החלקות שיער קיימות בשוק?

קיימים שני סוגים עיקריים של החלקות שיער המוכרים כיום בשוק. הסוג הראשון הוא החלקות כימיות כגון החלקה יפנית, החלקה צרפתית וכו'. החלקות אלה מכילות חומרים כימיים שונים שמשנים את מבנה השערה. הסוג השני הוא החלקות קראטין שנקראו גם בעבר החלקות ברזילאיות. החלקות אלה יותר עדינות ולא פוגמות במבנה השערה אלא רק עוטפות אותה עם חומר ההחלקה.
ישנם כמה חומרים מסוכנים שנמצאו בחלק מההחלקות הכימיות השונות ונאסרו לשימוש על ידי משרד הבריאות בישראל. החומר העיקרי שנמצא בחלק מהחלקות השיער נקרא "פורמלין" או "פורמלהיד" שנמצא כחומר מסרטן ואסור לגמרי לשימוש בתוך חומרי ההחלקות השונים. חומר נוסף שנקרא "אתילן גליקול" נמצא גם הוא בחלק מחומרי החלקות השיער וגם הוא מסוכן מאוד לבריאות.
בין אם את מתכוונת לבצע החלקת שיער במספרה או החלקת שיער ביתית, חשוב שתוודאי שהחלקת השיער איננה מכילה חומרים אסורים ומאושרת לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי.

איך בודקים אם להחלקה יש אישור ממשרד הבריאות?

  • החלקות באישור משרד הבריאות אלו החלקות שיער שיש להן ברישיון התמרוק שניתן להן ממשרד הבריאות, שמטרת התמרוק היא החלקת שיער. במידה ורשום על התמרוק דבר אחר כמו מסכה, קרם או כל משהו אחר, זה אומר שהמוצר לא נבדק כהחלקת שיער אלא לשם המטרה הכתובה בו.
  • כדי לדעת האם החלקת שיער מסוימת מאושרת לשימוש על ידי משרד הבריאות בישראל , יש להיכנס למאגר התמרוקים באתר משרד הבריאות ולבצע חיפוש לפי יצרן, יבואן, או שם התכשיר. חשוב מאוד לבדוק האם המוצר קיבל אישור ייעודי להחלקת שיער, והאם האישור בתוקף!
  • לדוגמא, מוצרי החלקות השיער Atractivo (קישור לדף מכירה של המוצר) נמצאים באתר משרד הבריאות כמאושרים לשימוש כהחלקות שיער (אולי תוסיף קישור או תמונה לאתר של משרד הבריאות להחלקה שאתה משווק שייראו שיש לזה אישור).

כמו שלא תלכי לרופא ללא רישיון, כך גם לא תבצעי החלקת שיער ללא אישור ממשרד הבריאות. הבדיקה באתר של משרד הבריאות פשוטה, מהירה וחשובה לבריאות שלך ולכן אין סיבה שלא תבצעי בדיקה זו כדי לדעת האם ההחלקה אושרה לשימוש.

 

מחשבה אחת על “החלקות באישור משרד הבריאות

  1. רחלי וובו הגיב:

    היי,
    אשמח לאישור שלכם להחלקה אורגנית ממשרד הבריאות במייל כדי שאוכל להתחיל לעבוד עם ההחלקות שלכם

כתיבת תגובה