החלקות שיער, מדריכים כללי

החלקת שיער ביתית או החלקת שיער במספרה?

החלקות השיער הפכו בשנים האחרונות לחלק קבוע משגרת הטיפוח של לא מעט נשים, וכיום אפשר לבצע החלקת שיער לא רק במספרה אלא גם בבית באופן עצמאי.

החלקת שיער במספרה דורשת השקעה כספית גדולה וברוב המקרים תצטרכי גם לבלות זמן רב במספרה בעקבות התהליך הארוך שדורשת ההחלקה. לעומת זאת, החלקה ביתית הרבה יותר זולה ומהירה, אך קיימים גם חסרונות רבים להחלקה ביתית.

אז מה עדיף? האם לבצע את החלקת השיער במספרה או בבית? ומה לגבי הסיכונים? להחלטה הזו ישנם מספר שיקולים שכדאי שתיקחי בחשבון.

החלקת שיער במספרה

כדי לבצע החלקות שיער יש צורך במיומנות נרכשת. מעצבי השיער שמבצעים את החלקות השיער הם בעלי ניסיון רב ועברו הכשרות רבות בנושא. הם יודעים באילו חומרים להשתמש ובאילו לא, ומנוסים בבחירת סוג ההחלקה  שתתאים לשערך.

כמו כן מעצבי השיער ביצעו הרבה פעמים החלקות בשיער ולכן הם יודעים כמה זמן להשאיר את החומר על השיער , איך למרוח את החומר בצורה שווה, שטיפה יסודית של החומר לאחר ההחלקה ועוד דברים חשובים שהם קריטיים כדי לא לגרום נזק לשיער בזמן ההחלקה.

החלקת שיער ביתית

ישנם מספר דברים שצריך לדעת לפני שאת מחליטה לבצע החלקת שיער בבית.

החלקת שיער ביתית דורשת ריכוז רב וישנה חשיבות רבה לקריאת הוראות השימוש ומעקב אחריהן. הפריסה של חומר ההחלקה על הראש צריך להיעשות באופן שווה. בנוסף עלייך להקפיד על משך זמן השהייה של החומר על השיער, מכיוון ששהייה ארוכה מידי של החומר על השיער עלול לגרום לנזק.

נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון כאשר את בוחרת בהחלקת שיער ביתית היא שלעיתים ישנם חברות שינסו למכור לך החלקות שלא מאושרות על ידי משרד הבריאות, ויכולות לגרום לאלרגיות חריפות ולנזקים קבועים בשערך.

בנוסף גם יש חשיבות לבחירת סוג ההחלקה. ישנם החלקות שונות המתאימות לסוגי שיער שונים – גלי, מסולסל או צבוע. כל סוג החלקה מתאימה לסוג שיער שונה. ולכן חשוב לדעת איזה סוג החלקה מתאים לכל סוג שיער.

אז מתי כן כדאי לבצע החלקת שיער בבית?

החלקת שיער ביתית זולה יותר באופן משמעותי מהחלקה שמתבצעת במספרות. כשאת הולכת למספרה את משלמת גם על העבודה של הספר ולכן מייקרת את העלות. החלקת שיער ביתית תאפשר לך לחסוך כסף רב.

בנוסף, החלקת שיער ביתית חוסכת בזמן. כדי להחליק את השיער במספרה עלייך לקבוע תור מראש ולפעמים גם להמתין לתורך. גם משך זמן ההחלקה הוא ארוך וסביר שתבלי חצי יום במספרה. החלקת שיער ביתית היא יותר קצרה ומתבצעת בזמנים שאת קובעת ולכן היא אינה גוזלת את זמנך.

לצד יתרונות אלה, חשוב לזכור שבסופו של דבר החלקת שיער היא פעולה כימית שעלולה להיגמר בהרס של השיער ונזקים אחרים , ולכן עדיף לפנות למעצב שיער מוסמך כדי שיבצע את החלקת השיער וכדי לא לגרום נזק לשיער ולעור הקרקפת.

 

כתיבת תגובה