החלקות שיער, מדריכים כללי

סוגי החלקות שיער

החלקות שיער הפכו בשנים האחרונות לחלק קבוע משגרת הטיפוח של נשים רבות ואפילו גם אצל גברים. החלקת השיער הופכת את השיער שלנו לחלק ומסודר, ובעיקר מאפשרת לנו להשתחרר מההתעסקות המרובה עם המכשירים הביתיים ליישור שיער כמו מחליקים ופן.
כיום ישנם סוגים שונים של החלקות שיער המבוססות בעיקרן על תהליך של שינוי מבנה השערה באמצעות תרכובות כימיות, ובכל שיטת החלקת שיער התהליך מתבצע באופן שונה.
אז מה עושים? איך בוחרים את ההחלקה שהכי מתאימה לי? מהן סוגי החלקות השיער העיקריות שקיימות? ואיך תשמרי על השיער לאחר ההחלקה (קישור למאמר איך שומרים על השיער לאחר החלקה). הנה המדריך שיעשה לכם סדר:

 

החלקת שיער אורגנית

החלקה אורגנית נחשבת לבריאה לשיער מכיוון שהיא מבוססת על חומרים טבעיים כמו שמנים, חלבונים וחומצות אמינו התורמים לשיקום השיער ומעניקים לו גמישות וברק. החלקה זו מוכרת ומאושרת על ידי משרד הבריאות.
בשונה מהחלקות שיער אחרות שבהן הורסים את קשרי השערה ויוצרים מבנה חדש העשוי לגרום למראה שיער שבור ופגום, בהחלקה אורגנית אין שבירה של הקשרים האלו אלא רק הרחבה שלהם, מה שגורם לשיער לקבל מראה שופע, חלק ונעים.
בנוסף, לאחר החלקה אורגנית השיער נשאר עם ריח טוב ונעים בניגוד להחלקות אחרות שמותירות ריח לא נעים בשיער במשך כמה ימים.
התוצאה המתקבלת לאחר החלקת שיער אורגנית הוא מראה שיער טבעי ורך כמשי. אין צורך בייבוש של פן לאחר ההחלקה.
למי תתאים החלקת שיער אורגנית?
החלקה אורגנית מתאימה לכל סוגי השיער – נפוח, גלי, מקורזל או עבה. גם אם השיער פגום כתוצאה מהחלקות קודמות או טיפולי שיער שונים כמו צבע – החלקת שיער אורגנית תתאים גם במקרים אלו.
כמה זמן החלקת שיער אורגנית מחזיקה?
החלקה אורגנית מחזיקה למשך 6-8 חודשים, שלאחריו יש לבצע חידוש שורש. אך משך הזמן תלוי גם בסוג השיער.
ככל ששיערך נוטה להיות מתולתל ונפוח יותר, ההבדל בין שורש השערה החדש שצמח לבין השיער שעבר החלקה יהיה יותר משמעותי. לעומת זאת, בעלי שיער שנוטה להיות חלק או גלי יוכלו להנות ממרווחי זמן ארוכים יותר עד שיצטרכו לחדש את השורשים.
איך לשמור על השיער לאחר החלקה אורגנית?
מומלץ מאוד לחפוף את השיער עם שמפו שאינו מכיל מלחים שיאריכו את חיי ההחלקה. גם חשיפה ממושכת למי המלח שבים או לכלור שבבריכה עלולים לשחוק את ההחלקה ולקצר את מרווחי הזמן שבין הטיפולים החוזרים.
אם תרצי לשמוע עוד על ההחלקה האורגנית שלנו לחצי כאן (לינק למוצר)

החלקת שיער קראטין

החלקת קראטין נקראה גם בעבר "החלקה ברזילאית" ומטרתה העיקרית היא לשקם את השיער ולכן יש מעצבי שיער שיטענו שהיא איננה החלקת שיער. טיפול הקראטין לא חודר לסיב השערה אלא רק מספק ציפוי מבריק שיגרום לשיער להראות טבעי וגולש יותר.
חשוב לשים לב כי חלק מהחלקות הקראטין מכילות פורמלין, זהו חומר מסרטן שנאסר לשימוש על ידי משרד הבריאות ולכן חשוב לוודא עם מעצב השיער שחומר ההחלקה בו הוא משתמש אינו מכיל פורמלין!
למי תתאים החלקת שיער קראטין?
מכיוון שהחלקה זו היא בעיקרה החלקה משקמת ולא גורמת לשיער להיראות "חלק מקלות" , היא תתאים לבעלות \ בעלי שיער גלי יחסית ופחות לשיער מתולתל או מקורזל מאוד.
בנוסף ההחלקה יכולה להתאים לשיער שבור, שיער צבוע ושיער שעבר החלקה כימית.
כמה זמן החלקת שיער קראטין מחזיקה?
להחלקת קראטין יש יתרון של שיקום השיער, אך חסרונה הוא שההחלקה מחזיקה לזמן קצר מאוד של עד 3 חודשים שלאחריה יש לחזור על הטיפול מחדש.
איך לשמור על השיער לאחר החלקת קראטין?
תדירות חפיפות גבוהה של השיער תקצר את חיי ההחלקה ולכן מומלץ לחפוף כל 3-4 ימים.

החלקת שיער יפנית

החלקת שיער יפנית היא ההחלקה הוותיקה ביותר בשוק והומצאה על ידי היפנים כמובן. הפורמולה של החלקה יפנית הינה כימית ובתהליך ההחלקה השיער עובר שינוי מבנה באמצעות חום.
החלקה יפנית נחשבת להליך ארוך וממושך שבו תבלו במספרה בין 4 – 6 שעות. תחילה מורחים על השיער חומר כימי מחליק אשר מפרק את הקשרים האחראים על מבנה השיערה שנשאר על השיער בין שעה לשעתיים. לאחר מכן מבצעים שטיפה, ייבוש והחלקה באמצעות מחליק שיער. לבסוף מורחים חומר מנטרל שתפקידו הוא לקבע את המצב הקיים ולשמור על השיער חלק.
תוצאות ההחלקה היפנית הוא של מראה שיער חלק מאוד שנקרא גם "חלק מקלות" או "קרשים". בנוסף לאחר ההחלקה נותר ריח שנובע מחומרי ההחלקה שנשאר לכמה ימים לאחר הטיפול.
למי תתאים החלקת שיער יפנית?
מכיוון שזוהי החלקה חזקה במיוחד היא מתאימה לבעלי \ בעלות שיער עבה, מתולתל ומקורזל מאוד.
כמו כן, ההחלקה אינה מתאימה לשיער שעבר החלקה אחרת או טיפול כימי אחר.
כמה זמן החלקת שיער יפנית מחזיקה?
ההחלקה מחזיקה לתקופה של 6-8 חודשים ויש לחדש אותה רק לאחר שהשורשים חוזרים לצמוח. משך הזמן תלוי גם בסוג השיער.
איך לשמור על השיער לאחר החלקה יפנית?
לאחר ההחלקה אסור לחפוף את השיער במשך שבוע. כמו כן חשוב להימנע מלאסוף את השיער בגומייה בשלושת הימים הראשונים שלאחר ההחלקה.
מומלץ לא להיכנס לבריכה בשבועיים הראשונים שלאחר ההחלקה מכיוון שריכוז גבוהה של כלור עלול לפגוע בהחלקה.

לסיכום, פירטנו מהן 3 סוגי החלקות השיער הפופולריות ביותר שקיימות היום בשוק. למרות שקיימים עוד שמות של סוגי החלקות שונים כמו החלקה צרפתית או החלקת משי, כולן נגזרות של שלושת סוגי ההחלקות העיקריות שציינו במאמר זה.

 

כתיבת תגובה